Mi a rehabilitáció célja?
A rehabilitáció célja egy megváltozott állapotban az életminőség javítása. Ehhez nem elég a kisujj megmozgatása.
Először is kezdjük azzal, hogy mik a fő tünetei a központi idegrendszeri betegségeknek.
A leglátványosabb a motoros tünet, a bénulás. A mozgás beindulását a béna végtagban segíti az agy ingerlése az rTMS és tDCS kezelésekkel. A fizikai beavatkozás alapja az agy plaszticitásának a megváltoztatása, aminek tüneti hatása van az egyes betegségekben. Ezekkel a kezelésekkel lényegesen változott meg a rehabilitáció kimenetele.
Mit tudunk tenni az izomerő csökkenésével? Itt nem nélkülözhető a hagyományos mozgásterápia.
Az egyensúlyzavar mindig megjelenik Parkinson-kórban, stroke utáni állapotban, ideggyulladások után. A járást akadályozza, elesésekhez vezet, ami az életminőséget jelentősen rontja. A függőleges felfüggesztéssel a járástanítás, fordulás, futópadon való járás biztonsággal gyakorolható Sopronban a Neurorehabilitáción.
Stroke után, Parkinson-kórban megjelenik a kognitív zavar. A rövid távú memória, figyelem, döntéshozatali képesség zavara. Ennek a hanyatlása lehetetlenné teszi az önálló életvitelt. Ha nem tudunk egy csekket kitölteni, térbeli, időbeli orientációs zavarok jelennek meg, segítségre van szükség a mindennapokban. Az agy ingerlésével tudjuk befolyásolni (rTMS+tDCS) a soproni Neurorehabilitáción. .